Transport urządzeń do rehabilitacji

Transport ciężarowy w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Wiele firm zaczęło otwierać placówki już nie tylko w Polsce ale również za granicą. Dlatego też auta ciężarowe a szczególnie ich skup i sprzedaż, stała się bardzo popularna nie tylko w Polsce ale i w Europie. Ponieważ w Polsce są o wiele niższe ceny, wielu klientów przyjeżdża z Europy do Polski aby kupić ciężarówkę. Popularne stały się specjalistyczne auta dostosowane do przewozu np. specjalistycznych urządzeń do rehabilitacji.

Walutą w jakiej klienci płacą za samochody jest najczęściej euro bądź dolar amerykański. Najbardziej popularnymi markami samochodów ciężarowych sprzedawanych w Polsce jest Volvo, DAF i Man. Samochody ciężarowe są kupowane bezpośrednio przez firmy transportowe ale również przez pośredników, którzy odsprzedają je dalej.

Popularnym krajem, do którego eksportuje się dużo samochodów ciężarowych jest Afryka. Skup ciężarówek do Afryki to popularne miejsce docelowe do eksportu, z którego korzysta wielu pośredników zarabiając na tym prowizję. Zakup ciężarówki trwa przeważnie 2 lub 3 dni, ponieważ kwoty za jakie sprzedawane są te auta są bardzo wysokie. Klient najczęściej przyjeżdża obejrzeć samochód, zrobić jazdę próbną i dokładnie go sprawdzić. Ponieważ samochód ciężarowy ma bardzo duże gabaryty, dokładne sprawdzenie zajmuje bardzo długi czas. Należy najlepiej umówić się w autoryzowanym serwisie, ażeby dokładnie sprawdzić wszystkie usterki jakie mogą występować w używanym samochodzie ciężarowym.

Po szczegółowych oględzinach kupujący i sprzedający najczęściej udają się do banku, gdzie dokonywana jest transakcja przelewu umówionej kwoty. Rzadko kiedy tego typu transakcje odbywają się za pomocą wpłaty gotówkowej. Przelew bankowy to pewna forma zapłaty większej ilości pieniędzy za ciężarówkę, ponieważ wówczas jest fizyczny ślad, że takie pieniądze zostały wpłacone na konto właściciela samochodu.

W Szczecinie jest wiele firm zajmujących się skupem i sprzedażą aut o dużych gabarytach. W centrum jest ich o wiele więcej, jednak na terenie Prawobrzeża jedną z najbardziej popularnych tego typu firm jest wow, która dokonuje wiele transakcji skupu i sprzedaży każdego dnia. Jest to bardzo doświadczona firma która działa na szczecińskim rynku od 10 lat. Dokonując transakcji na dużą kwotę bez znaczenia co kupujemy, ważne jest aby być obsłużony rzetelnie i fachowo. Tylko firma z dużym doświadczeniem może zapewnić nam takie warunki i obsługę, dlatego jedną z najważniejszych rzeczy jest to aby kupować ciężarówki u sprawdzonych sprzedawców i nie dać się oszukać małym nowopowstałym firmom.

Wow skupuje ciągniki siodłowe, naczepy na kajaki, również bez dokumentów oraz auta uszkodzone. Dlaczego ktoś miałby kupić auto bez dokumentów? Przecież takiego auta nie można potem zarejestrować! Oczywiście że nie można go zarejestrować ale tylko i wyłącznie na terenie Unii Europejskiej, ponieważ jeśli auto straciło homologację lub prawo poruszania się po drogach unijnych, można bez problemu takie auto sprzedać na eksport do Australii, USA bądź do Afryki, gdzie świadectwo homologacji i prawo przejazdu po drogach można na nowo wyrobić. Takie auta ciężarowe są o wiele tańsze i bardzo chętnie kupowane przez pośredników, którzy dalej odsprzedają je w inne ręce.

Innym powodem, dla którego ciężarówki są często eksportowane do Afryki jest fakt, iż z powodu obecnej sytuacji politycznej która tam panuje, prawo drogowe nie jest egzekwowane do tego stopnia w jakim można by było się tego spodziewać. Przepisy panujące w Unii Europejskiej są o wiele bardziej zaostrzone i przestrzegane a samochody ciężarowe są bardzo często kontrolowane przez odpowiednie jednostki- policję czy też straż miejską. Jeśli zatem jesteś pośrednikiem bądź też kupujesz i sprzedajesz auta ciężarowe albo ciężki sprzęt budowlany, odwiedź Wow w Szczecinie i zobacz jaką mają ofertę. Na pewno się nie zawiedziesz i znajdziesz coś dla siebie.